15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Kontrata të reja të punës për tre gjykatësit ndërkombëtarë

GjykataKushtetuese e KosovesTre gjykatësve ndërkombëtarë të Gjykatës Kushtetuese, të cilëve u është zgjatur mandati deri më 30 qershor 2016, i janë bërë kontratat e reja të punës.

Burime të Radio Kosovës brenda Kushtetueses kanë shpjeguar se përmbajtja e kontratave të tyre mbetet e njëjtë. Mandati i tyre u kërkua të zgjatet, ndonëse sipas ligjit që përmbyll mbikëqyrjen e pavarësisë mandati është dashur të përfundojë këtë muaj.

Më Shumë

Haxhi Krasniqi rikthehet në ring, zbulohet kundërshtari dhe data e meçit

Boksieri kosovar, Robin Haxhi Krasniqi do të rikthehet në ring. Krasniqi për kundërshtar do ta ketë portugezin, Jorge Silva. Meçi zhvillohet me datë 4 maj në...

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

“Mat Moto” nga Mitrovica sjell motoçikleta elektrike! Koha e mbajtjes së baterisë: Nga 27 deri në 50 km. Për 3 veta. Kapaciteti i ngarkesës:...

Lajmet e Fundit