15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

I koordinojnë veprimet, garantojnë siguri

Ura e gurit ne prizrenProkuroria  dhe  Policia në Prizren, i kanë bërë të  gjitha përgatitjet për zgjedhjet  e 3 nëntorit. Kryeprokurori  Sylë Hoxhaj dhe drejtori i Policisë, Nexhmi Krasniqi, i kanë  garantuar qytetarët se gjatë  votimit do të ketë siguri të shtuar. “Ne e kemi nënshkruar një marrëveshje të bashkëpunimit për ditën e zgjedhjeve me policinë. Besoj se kjo marrëveshje do të realizohet me sukses dhe qytetarët do të mund të votojnë të lirë”, tha Hoxhaj.

Ai ka ftuar  qytetarët, që të dalin në votime. “I ftoj qytetaërt që pa frikë të dalin në votime dhe të votojnë për atë që mendon që i përfaqëson më së miri”.

Drejtori i Drejtorisë së Policisë në Prizren, Nexhmi  Krasniqi,  tha ndërkaq se për ditën e zgjedhjeve janë angazhur afër 600 policë në Prizren.”Secila qendër e votimit do të sigurohet nga policia”, tregoi Krasniqi. Ai tha se bashkëpunimi me Prokurorinë do t’ia lehtësojë punën edhe Policisë.” Është hera e parë që për ditën e zgjedhjeve Prokuroria dhe Policia i koordinon  veprimet”, tha Krasniqi. /PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Haliti e mohon së Vataj do të kalojë në AAK: Të palëkundur në rrugëtimin e përbashkët politik

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, ka mohuar mundësinë se ish-deputeti i kësaj partie, Ramë Vataj, do të kalojë në AAK. Në profilin e tij në...

Lëvizja Vetëvendosje nderon dëshmorin Përparim Thaçi, në 26-vjetorin e rënies së tij

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi së bashku me anëtarët e tjerë kanë përkujtuar dëshmorin Përparim Thaçi, në 26 - vjetorin e...

Lajmet e Fundit