3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Korenica për shkarkimin: Ka qenë huqje e madhe e VV-së, do të punoj edhe më shumë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka thënë se nuk ka ndikuar aspak në punën e tij shkarkimi që i ka bërë dega e Rahovecit, prej pozitës së koordinatorit.

“Ka qenë i padrejtë dhe është huqje e organizatës. Ndodh shpesh që të ndikohemi padrejtësisht nga të tjerët. Ka pasur ankesa për Kodin Civil për deputetët që nuk e kanë votuar dhe janë ankuar të kryetari dhe kryesia që të merren masa”, është shprehur Korenica në emisionin Portofol në Klan Kosova FM.

“Ka qenë huqje e madhe. Dëmi  I është sjell organizatës jo mua. Reagimi im ka qenë që organizata [Vetëvendosje] po dëmtohet. Kemi pasë ngritje në mbështetje në zgjedhje në komunë e Rahovecit, ku kemi mbërri të jemi forca e dytë”.

Pyetur nëse ky shkarkim mund të ndikojë në performancën e tij, Korenica është përgjigjur: “Do të punoj me intensitet edhe më të lartë”.

Më Shumë

Cristiano Ronaldo fiton 450 mijë euro nga ndjekësit e rremë në Instagram

Sipas një studimi të ri, Cristiano Ronaldo, po fiton 450 mijë euro për postim në Instagram nga ndjekësit e rremë. Portugezi u largua nga Manchester...

Vëllaznimi fiton ndeshjen dramatike ndaj Ponte Prizrenit

Vëllaznimi ka shënuar fitore fantastike ndaj Ponte Prizrenit, duke e mposhtur në vazhdime, me rezultat 91-86, në kuadër të Prince Caffe Superligës së Kosovës...

Lajmet e Fundit