16.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Koulibaly pritet të jetë lojtari i radhës te Manchester City

Kalidou Koulibaly pritet të jetë lojtari i radhës që i bashkohet Manchester Cityt.

Pep Guardiola nuk e ka ndërmend të ndalet së investuari në repartin e mbrojtjes te skuadra e tij.

Pasi siguroi kartonin e Nathan Ake, Manchester City është në kërkim të Kalidou Koulibaly.

Raportime nga Italia bëjnë të ditur se lojtari ka arritur marrëveshje personale me skuadrën angleze, transmeton lajmi.net.

Senegalezi do të fitojë 12 milionë euro për sezon (9 milionë + 3 milionë euro bonuse).

Mbetet të shihet se si do të mbyllet marrëveshja mes Manchester City dhe Napoli.

Më Shumë

PSG nis bisedimet me yllin e United

PSG është e interesuar për të transferuar në “Parc des Princes” yllin e Manchester United, Marcus Rashofrd. Klubi francez e ka kërkuar anglezin që nga...

Ceremonia përmbyllëse e DokuFest mbahet te Kino Lumbardhi

Si çdo vit, pas më shumë se një jave rrugëtim nëpër botën e filmit, ceremonia përmbyllëse e Dokufest do të mbahet te Kino Lumbardhi! Lumbardhi...

Lajmet e Fundit