14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

KPK diskuton për shkarkimin e Nazmi Mustafit

Këshilli Prokurorial i Kosovës do të diskutojë sot për shkarkimin e Nazmi Mustafit nga detyra e prokurorit në Prokurorinë Speciale të Kosovës.

Mustafi aktualisht është duke vuajtur dënimin prej 3.5 vjet burg, ndërsa KPK do të diskutojë me dyer të mbyllura për rastin e tij.

Mustafi fillimisht ishte dënuar me 5 vjet burg dhe 10 mijë euro gjobë, por në tetor të vitit të kaluar, Gjykata e Apelit ia zbuti dënimin në 3.5 vjet dhe ia hoqi detyrimin e pagesës së gjobës.

Ai ishte arrestuar në prill të vitit 2012 pasi akuzohej nga prokuroria se kërkoi para për të mbyllur hetime penale.

Sipas aktakuzës, Mustafi, me bashkëpunëtorët e tij kishin arritur që t’i zhvatin 30 mijë e 250 euro për t’i mbyllur hetimet në një rast./Kallxo.com/

Më Shumë

Portugezi i Wolves refuzon Arsenal-in, pret ofertën nga Barcelona

Mesfushori i skuadrës angleze, Wolves, Ruben Neves, raportohet se ka refuzuar një ofertë nga Arsenal-i. 26-vjeçari do të futet në vitin e fundit të kontratës...

Këtë vit në Rahovec, më pak perime e më shumë drithëra të mbjella |Video

Kushtet klimatike të pranverës së këtij viti nuk ishin të favorshme për bujqit në Kosovë. Por edhe mungesa e punëtorëve ka bërë që në...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit