-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Maxhuni dhe Didi, nesër nënshkruajnë në Prizren për patrullime të përbashkëta

Policia e Kosoves dhe e ShqiperiseBashkëpunimi ndërmjet Policisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, do të vazhdojë edhe në këtë vit. Policët e të dy vendeve do të patrullojnë së bashku gjatë gjithë sezonit veror në territorin e Shqipërisë.

Kjo marrëveshje do të nënshkruhet nesër në një ceremoni të përbashkët në Drejtorinë Rajonale të Policisë së Prizrenit.

Sipas njoftimit, marrëveshja do të nënshkruhet nga drejtorët e përgjithshëm të dy policive, Shpend Maxhuni dhe Artan Didi të shoqëruar nga stafi i tyre.

Marrëveshja e patrullimeve të përbashkëta po zbatohet disa vite resht dhe ka të bëj me menaxhimin më efikas të fluksit të madh të shtetasve të Kosovës, që verojnë në bregdetin shqiptar.

Më Shumë

Vdes një punëtor në vendin e punës në një gurthyes në Suharekë

Suharekë- N.M (51-vjeç) dyshohet se ka vdekur në vendin e punës në një gurthyes në Studençan të Suharekës. Lajmin e ka konfirmuar për “Betimi për Drejtësi“,...

Ablelard Tahiri: Kurti po tenton ta fus edhe Mamushën në Asociacion, që të thotë se nuk është një etnik

Abelard Tahiri, shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës është i ftuari i radhës në “Blic InterView”. Tahiri ka komentuar planin gjashtë pikësh...

Lajmet e Fundit