1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Krasniqi rikujton aferën “pronto”: “Shokët i shoh si përparësi, jo si pengesë”

Krasniqi-Jakup5-21Ish-sekretari i PDK-së, Jakup ka rikujtuar edhe një herë aferën “pronto”, ku pre e përgjimeve kishin rënë krerë më të lartë të PDK-së, nga ku ishte lakuar emri i tije për të keq.

Krasniqi jo rrallë herë e përdorë rrjetin social facebook për të informuar opinion për qëndrimet e tij rreth problemeve të ndryshme. Ai ketë herë e ka shkëputur një pasus të deklaratës që kishte dhënë, kur në opinion kishin dal përgjimet telefonike që e ofendonin ish-sekretarin e PDK-së.

“Unë me shokët që kam bërë të mira për këtë vend nuk kisha mundur t’i them ato fjalë, janë jashtë moralit tim, jashtë edukatës sime. Ajo le të mbetet në nderin e secilit, tek e fundit në momente të tilla njeriu e tregon tamam qenien e vet çfarë vlere ka, çfarë kulture ka, dhe si i sheh shokët. Unë shokët i shohë me përparësi, nuk i shohë si mungesë”, ka shënuar kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi në facebook, transmeton Indeksonline.

Ndryshe, para disa muajve në opiion kanë qarkulluar disa telefonatat të zyrtarëve të lartë të Partisë Demokratike të Kosovës, drejtuar nga Hashim Thaçi. Kryeministri Thaçi, në këto përgjime, ka biseduar me shefin e Grupit Parlamentar të partisë së tij, Adem Grabovci. Gjatë kësaj bisede, Thaçi e quan kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqin, si “Jakupovski”, duke komentuar një hezitim të tij për të shkuar në Malishevë për të mbajtur një fjalim në 12-vjetorin e PDK-së, nga frika se mos po “ia gjigav kush”. Në një tjetër përgjim, dëgjohet duke folur Vlora Çitaku me Grabovcin. Ajo thotë se sa të jetë Jakup Krasniqi do të jetë problem, ndërsa Grabovci i kërkon t’i punësojë dikë si praktikant në Ministrinë e saj. Në një audio tjetër dëgjohet Sami Lushtaku. Ai e quan Krasniqin qen dhe e pyet Grabovcin se pse nuk po e shkarkon partia. Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Grabovci, i raporton për çdo detaj Kadri Veselit, ish-kreut të SHIK-ut.

Më Shumë

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të lëndës së matematikës

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse për lëndën e matematikës. Kandidati duhet të fillojë punën më 09.01.2024 deri më 30.06.2024,...

Shënohet manifestimi “Muzgjet e Prizrenit”

Shoqata për Kulturë dhe Art “ Fidani” në Prizren, ka organizuar sot manifestimin “Muzgjet e Prizrenit”. Manifestimi u organizua për nder të  28 Nëntorit. Poetët I ...

Lajmet e Fundit