13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Krasniqi: S’merrem me kërkesat e PDK-së për përjashtim

Jakupkrasniqi10-6Ish-sekretari i Partisë Demokratike dhe Kosovës (PDK), Jakup Krasniqi nuk ka dashur t’i komentojë kërkesat e disa zyrtarëve të kësaj partie për përjashtimin e tij dhe të Fatmir Limajt nga PDK-ja.

“Nuk dua të merrem me kërkesa të tilla. Mendoj se demokracia është një sistem tjetër dhe secili njeri ka të drejtë ta ketë mendimin tij politik”, ka thënë Krasniqi, pas përfundimit të tryezës se mbajtur në Kuvendin e Kosovës me rastin e 70-vjetorit të Konferencës së Bujanit, citon Epoka e re.

Krasniqi nuk ka pohuar e as nuk e ka mohuar ndarjen e rrugëve me PDK-në. “Unë e kam thënë mendimin tim. Unë jam shumë i qartë, kush është i paqartë është punë tjetër”, ka deklaruar Krasniqi.

Më Shumë

Këngëtarja e njohur ndahet nga i dashuri i saj 30 vjet më i ri

Madonna është ndarë nga i dashuri i saj 35 vite më i ri. Kështu bëjnë të ditur mediat e huaja, gjersa thonë se kjo ndodhur...

Bujqit e Rahovecit përkrahen me 21 milionë euro grante e subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë vikendit ka qëndruar në qytetin e Rahovecit, me ç’rast ka shënuar “Ditën e Verarisë”,...

Lajmet e Fundit