25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Krerët e shtetit së bashku me Begajn bëjnë homazhe te Lidhja e Prizrenit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ai i Shqipërisë, Bajram Begaj, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti, në përmbyllje të shënimit të 145-vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, kanë bërë homazhe në Kompleksin e Lidhjes.

Para përmbylljes, u shfaq edhe një ekspozitë me veshje e ushqime tradicionale, me ç ‘rast krerët e shtetit provuan ushqimet tradicionale të Prizrenit./EO

Fshatrat Gorozhup-Pogaj të Hasit do të lidhen me rrugë

Është nënshkruar protokolli për zbatimin e marrëveshjes për ndërtimin e rrugëve të fshatrave ndërkufitarë që ndërlidhin fshatrat ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë. Nënshkrimi për zbatimin e...

Njofton ambasada gjermane: Qytetarët e Kosovës nga 1 janari 2024 mund të lëvizin pa viza

Ambasada e Gjemanisë në Kosovë ka dalur me njoftim ku ka treguar përfundimisht se nga 1 janari qytetarët e Kosovës do të mund të...

Lajmet e Fundit