14.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Kroos po shqyrton ofertën e rinovimit të kontratës së re me Los Blancos

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos thotë se nuk ka marrë një vendim për të ardhmen e tij.

Ish-reprezentuesi gjerman bëhet lojtar i lirë këtë verë dhe i është ofruar një zgjatje e kontratës për një vit.

Kroos, 33 vjeç, ka qenë në Madrid që nga viti 2014 dhe fitoi Kupën e Botës për Klube për herë të gjashtë të shtunën.

 

“Ka gjëra të ndryshme për të cilat duhet të mendoj nëse dua të vazhdoj apo jo”, tha Kroos. “Po mendoj për këtë. Nuk do të duhen edhe shumë muaj, por ende nuk ka një vendim”.

 

“Ne jemi shumë të qetë dhe ka një marrëdhënie mes klubit dhe meje që askush nuk bën marrëzi. Unë jam shumë i qetë”.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

Grabitje, armëmbajtje e asgjësim i pasurisë, Prokuroria në Prizren ngrit aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve L.L, A.A, E.G, dhe E.Sh për shkak të dyshimit...

Trump do të bëhet ish-presidenti i parë i ShBA-së që përballet me akuza penale

Donald Trump do të bëhet ish-presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës që do të përballet me akuza penale si pjesë e...

Lajmet e Fundit