10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Fshati Tërpezë e Ulët bëhet edhe me një rrugë të re

 

Sot filluan punimet e rrugës në fshatin Tërpezë e Ulët, kjo rrugë është e gjatë 1200 metra dhe e financuar nga buxheti vetanak i Komunës së Malishevës.

Kryetari i Komunës së Malishevës z.Ekrem Kastrati sëbashku me drejtorin e urbanizmit, Avdi Morina kanë parë nga afër fillimin e punimeve të rrugës në fshatin Tërpezë e ulët.

Kryetari, Kastrati, ka urua banorët e këtij fshati dhe është zotuar për ”projekte të radhës që do të investojnë në infrastrukturën rrugore dhe në fushat tjera të cilat drejtpërdrejt do të ndikojnë dhe përmirësojnë jetën e qytetarëve të komunës sonë”, përfundoi Kastrati.

Ndërkaq banorët e kanë falenderuar Kryetarin Kastrati për punën dhe angazhimin maksimal të tij dhe qeverisjes që ai e drejton, për shërbimet dhe projekte të cilat po u kthehen qytetarëve me investime komunale.

Më Shumë

Prizren: Takohet Komisioni për Regjistrimin e Popullsisë, flasin për procesin që nis në shtator

Sot në Prizren u mbajt takimi i parë i Komisionit Komunal për Regjistrimin e Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave, që do të fillojë si...

Shkelet një femër në Prizren

Një femër është shkelur me veturë në Prizren. Ajo, ka marrë lëndime trupore. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/  Rr. Bekim Berisha, Prizren 30.03.2023 – 21:40. Ka ndodhë një aksident trafiku në...

Babait

Lajmet e Fundit