2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Kryeministri Thaçi do të dal para gjykatës

thaci dhe reshat maliqiNë tetor ose në nëntor do të ketë seancë ndaj kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Një ditë pasi që “Tribuna” ka shkruar se padia e ish-drejtorit të Policisë Reshat Maliqi kundër shefit të Qeverisë dhe institucionit që udhëheqë është duke u zvarritur, organet e gjyqësisë konfirmojnë se lënda ka filluar të shqyrtohet.

Kryetari i Gjykatës Themelore Hamdi Ibrahimi, tha se kjo lëndë tashmë ka filluar të shqyrtohet dhe në tetor ose nëntor do të ketë seancë të rregullt gjyqësore. Ibrahimi tha se është i informuar për paditë dhe ato janë duke u shqyrtuar.

Më Shumë

Doli nga shtypi libri “Gazmend Zajmi – një jetë për Kosovën”

Në mënyrë analitike, hulumtuese e shkencore është përfshirë e tërë veprimtaria dhe kontributi i intelektualit të përmasave botërore akademik Prof. Dr. Gazmend Zajmit”, shkruhen...

42-vjeçari shqiptar humb jetën në burgun grek

  Një shqiptar i burgosur në Greqi, ka vdekur në qeli. Fillimisht po dyshohet se vdekja ka ardhur për shkaqe patologjike, por mjekët ligjorë ende nuk...

Lajmet e Fundit