-6.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Kryesia vendos: Koalicioni LDK-AAK-NISMA e ka grupin më të madh parlamentar

mbledhja e kryesisPas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ka folur edhe kryeparlamentari Jakup Krasniqi, i cili ka thënë se LDK AAK NISMA e kanë grupin më të madh parlamentar, duke thënë se kjo është në pajtim me Kushtetutën dhe se për këtë është pajtuar Kryesia e Kuvendit.

Sipas tij, dokumenti që PDK-në e nxjerr grupin më të madh parlamentar është jo ekzistues.

Krasniqi ka thënë se LDK AAK NISMA e kanë grupin më të madh parlamentar dhe se një dokument që ka qarkulluar në opinion e ku thuhet se PDK është ajo që e ka grupin më të madh nuk ekziston, transmeton Express.

Më Shumë

Lajçak viziton të hënën Kosovën

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, pritet të vizitojë Kosovën më 6 shkurt, derisa, sipas...

Vdes ish-trajneri i Prishtinës Qiro Bllazheviq

Ka vdekur në moshën 88-vjeçare ish-trajneri i Prishtinës, Miroslav “Qiro” Bllazheviq. Bllazheviq ishte i diagnostifikuar me kancer në prostatë në vitin 2011-të. Kroati kishte udhëhequr po...

Lajmet e Fundit