12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Kryesuesi i Asamblesë në Prizren, votohet me 22 janar

Prizren-Asambleja komunaleAsambleja Komunale në Prizren, do të mblidhet me 22 janar për të zgjedhur kryesuesin. Mbledhja është ftuar nga asamblisti më i vjetër Gjemil Luma.

Në këtë mbledhje gjithashtu parashihet edhe konstatimi i mandatit të zëvendëskryesuesit për komunitet. Nijazi Kryeziu dhe Kujtim Gashi, janë dy mera që PDK-ja ka propozuar për kryesues të Asamblesë Komunale në Prizren.

Partitë opozitare, ndërkaq ende nuk janë përcaktuar për ndonjë kandidat të mundshëm për kryesues të Asamblesë./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

Raphinha pritet të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës, por vetëm për ofertën e duhur. Sulmuesi brazilian ka shpërthyer në javët e fundit...

Arratisen me pushime Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez!

Si një nga yjet më të mëdhenj të sportit në botë, Cristiano Ronaldo ka fuqinë të kthejë kokën kudo që shkon (përveç Shteteve të...

Lajmet e Fundit