15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Pisha ‘historike’ e Prizrenit

Prizren-bredhiQëndrimi i bredhit të Vitit të Ri, për një kohë relativisht të gjatë pas festave, është shndërruar në praktikë në qytetin e Prizrenit.

Kompanitë që e fitojnë tenderin për dekorimin e qytetit për festa vazhdojnë që ta zgjasin përjetimin e bukurisë së këtij dekori në qendër të qytetit.

Por këtë vit pisha e vitit të ri ka një histori më shumë. Ajo para festës përjetoi një rrëzim misterioz. Dikush tha u rrezua nga era, ndërsa disa të tjerë thanë se u rrezua nga disa të rinj të dehur.

Edhe përkundër kësaj fatkeqësie të përkohshme që e përjetoi pisha, ajo vazhdon të qëndrojë në qendër të qytetit të Prizrenit edhe 14 ditë pas festës së Vitit të Ri, /TV Opinion/

Më Shumë

51 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë, një me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për 24 orë kanë ndodhur 51 aksidente në trafik, njëri prej të cilëve ka qenë me...

Sekuestrim i substancës narkotike dhe armëve në Prizren

Një person është arrestuar  në Prizren, pasi gjatë kontrollit të veturës dhe shtëpisë së tij janë gjetur dhe sekuestruar 5.46 gramë substancë narkotike e...

Lajmet e Fundit