18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Kryesuesi i OSBE-së viziton Beogradin, Tiranën dhe Prishtinën

Didier BurkhalterShefi i diplomacisë zvicerane dhe kryesuesi i radhës i OSBE-së, Didier Burkhalter më 24 dhe 25 prill do të vizitojë Beogradin, Tiranën dhe Prishtinën, për t”u takuar me udhëheqës politikë dhe për të diskutuar angazhimin e Zvicrës në rajon si kryesuese e OSBE-së.

Pajtimi dhe bashkëpunimi në Ballkanin Perëndimor janë ndër prioritetet e kryesimit të OSBE-së nga Zvicra, që mbështetet në angazhimin e kamotshëm të këtij vendi në nxitjen e paqes në këtë pjesë të botës, tha Burkhalter në prag të kësaj vizite.

Pas Beogradit dhe Tiranës, siç raporton RTK, ai do të mbërrijë në Prishtinë ku do të takohet me presidenten Jahjaga dhe kryeministrin Thaçi. /Telegrafi/

Më Shumë

Familjarët thanë se nuk iu dha ndihma nga mjekët, Spitali i Prizrenit: Pacientja erdhi në gjendje të rënduar

Në orët e para të mëngjesit të së martës, një grua në Spitalin Rajonal të Prizrenit kishte vdekur, e kjo sipas një familjari nga...

11 të përfshirë në rastin ku u plagos me armë një person në Prizren

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me plagosjen e së mërkurës mbrëma në Prizren. Sipas njoftimit, një person është plagosur me armë zjarri e...

Lajmet e Fundit