12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Kryetari i Dragashit ngushëllon familjarët e pacientes që humbi jetën nga COVID-19

Kryetari i Komunës së Dragashit, Shaban Shabani ka shpreh ngushëllime për familjarët e pacientes që humbi jetën nga Covid-19.

“E nderuara familje Tërshnjaku,
Më lejoni që të shpreh ngushëllimet e mija më të thella për ndarjen nga jeta të bashkëvendases tonë e cila humbi jetën në përballje me Covid-19.

Në emër timin, shtabit emergjent lokal, qendrës operative lokale dhe të zyrtarëve komunal i shprehim ngushëllimet më të sinqerta familjes Tërshnjaku, kolegëve, miqve dhe farefisit në këtë kohë të dhembjes së madhe me rastin e ndarjes nga jeta të pacientes e cilla u prek nga Covid-19.
Ky është lajmi për të cilin jam lutur që kurrë mos ta jap për qytetin e qytetarët tanë. Ky armik i padukshëm po vret njerëz pa dallim kudo në botë edhe tek ne”, thuhet në telegram./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Aksion i Policisë në zonën kufitare, katër sirianë dyshohen se gjuajtën në drejtim të tyre

Policia e Kosovës është vënë në lëvizje të enjten, pas informacioneve të marra nga Policia e Shqipërisë, se disa persona kanë provuar të hynë...

Dramë në kufirin në Morinë: Policia gjuhet me armë nga disa persona

Policia e Shtetit informoi sot se në Morinë u godit një grup i strukturuar kriminal që organizonte dhe drejtonte një rrjet të trafikut ndërkombëtar...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit