4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Kryetari i Prizrenit inspekton punimet në rrugën “Rugova”

Në vazhdën e punimeve të shumta infrastrukturore, në rrugë të ndryshme, lagje e fshatra, në Komunën e Prizrenit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me drejtorin e Shërbimeve Publike, Çelë Lamaj, sot shikuan nga afër punimet që po zhvillohen në rrugën “Rugova” në lagjen mbi spital.

May be an image of 4 people, people standing and road

Komuna ka bërë me dije se në këtë lagje së shpejti fillon asfaltimi në rrugën “Norë Kelmendi”, pasi të bëhet nivelizimi i pusetave.

“Këto projekte janë shumë të rëndësishme për rregullimin e infrastrukturës për banorët e zonës duke e lehtësuar jetën e tyre pas një periudhe të gjatë me vështirësi”, thuhet në njoftim.

“Gjatë muajit tetor do të punohet për rregullimin e infrastrukturës në shumë lagje brenda qytetit dhe në segmentet që lidhin të gjitha zonat e Komunës së Prizrenit, në përgjithësi, me ç’rast do të lehtësohet jeta e të gjithëve. Së bashku e ndërtojmë Prizrenin!”./ PrizrenPress.com

May be an image of 4 people, outdoors and text that says 'HAMM'

Më Shumë

Shtatë persona rrihen mes vete në Prizren

Një rrahje ka ndodhur të shtunën mes shtatë personave në fshatin Reqan të Prizrenit. Policia thotë se rrahja ka ndodhur pas një mosmarrëveshje mes të...

Si do ta bajmë Shqypninë kur na nuk duem me u marrë vesht ndërmjet vedit

Nga: Gjergj Fishta Ishim nga të gjitha skajet e Shqipnisë dhe të kolonive shqiptare ndër dhena të hueja. U treguam me të vërtet shqiptar sepse...

Lajmet e Fundit