16.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Kryetari i Rahovecit përmes takimeve publike dëgjon brengat e qytetarëve

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka vazhduar takimet publike me qytetarët për kërkesat e tyre dhe ecurinë e projekteve.

Takimet publike u mbajtën në fshatrat Pastasel, Drenoc, Zatriq dhe Senoc.

Kryetari Latifi ka paraqitur para banorëve projektet të cilat janë përfunduar, ato në proces dhe planet dhe projektet e planifikuara për vitet në vijim bazuar në projeksionet buxhetore.

Ndër kërkesat të cilat banorët paraqitën ishin: Efiçienca e shkollave, rregullimi i shtretërve të përrenjve, vazhdimi i kanalizimit, ndriçim, rrugë fushore, kubëzim i rrugëve lokale, renovim i fushave sportive etj.

Më Shumë

Kurti kërkon anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë të përbashkët në Bruksel me sekretarin e NATO-s, ka kërkuar anëtarësimin e vendit tonë në këtë...

Prizren/ Gjuajtje me armë zjarri në një dasmë, policia gjen kallashnikov

Policia e Kosovës ka gjetur të mërkurën gëzhoja të pistoletave dhe një pushkë automatike (AK 47) në fshatin Vlashnje të Prizrenit, pas pranimit të...

Lajmet e Fundit