26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Kryetari i Suharekës jep detaje rreth vdekjes së 69 vjeçarit nga Covid 19

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, në një lidhje direkte për RTK-në ka dhënë detaje në lidhje me 69-vjecarin që ndërroi jetë mbrëmë nga virusi vdekjeprurës Covid 19, raporton “Zëri.info”.

Sipas Muharremajt, viktima e nëntë e koronavirusit në Kosovë ka pasur edhe probleme të tjetra shëndetësore.

Ai po ashtu ka bërë të ditur që BIK do të kujdeset për të gjitha nevojat e varrimit, mirëpo ceremoni mortore nuk do të ketë, përcjell “Zëri.info”.

“Ju shpreh ngushëllime familjes Bytyqi nga Suhareka, nuk do të ketë ceremoni mortore për personin që ka nderruar jetë. Personi ka pasur edhe probleme të tjera shëndetësore, nuk ka qenë vetëm i infektuar nga Covid 19”, tha Muharremaj.

Ndërkohë nga Klinika Infektive drejtoresha Lindita Ajazaj-Berisha, do të mbajë një konferencë për media për të dhënë detaje të tjera në lidhje me rastin në fjalë.

Kjo konferencë do të fillojë në ora 12:30./ZËRI

Më Shumë

Rexhaj shpjegon ‘ofertën’ e Kurtit: Nuk do të ketë zgjedhje blanko e të menjëhershme, duhet të de-kriminalizohet veriu

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka komentuar bisedën telefonike të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara...

Sot Ferizaj-Liria, cila skuadër do të jetë pjesë e Superligës?

Stadiumi “Zahir Pajaziti” sot do të presë duelin mes Ferizajt dhe Lirisë së Prizrenit. Ferizajasit dhe prizrenasit do të përballen në sfidën e barazhit për...

Lajmet e Fundit