30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kryeziu: Kemi arritur koalicion me Zafirin

EqremKryeziu-ldkKryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, në Prizren, njëherësh kandidat për kryetar të këtij qyteti, Eqrem Kryeziu, ka thënë për “Epoka e re” se, më në fund, ka mbështetjen për balotazh të kryetarit të Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha.

“Po, kemi arritur koalicion. Në orën 17:00 do të tubohemi për të zyrtarizuar koalicionin”, ka thënë Kryeziu.

Ai është shprehur i bindur se me këtë koalicion do të dalë fitues në rundin e dytë, më 1 dhjetor. “Vallahi shpresat janë të mëdha. Sigurisht se do të fitoj. Besoj se do t’i tejkalojmë PDK-në dhe të tjetër me nja 4000 mijë ose 5000 mijë vota”, ka thënë Kryeziu.  Ai ka thënë se në konferencën me gazetarë do të flasë më gjerësisht rreth koalicionit.

Më Shumë

U vranë në ditën e parë të paqes në Kosovë, Rohde kujton dy gazetarët gjermanë

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka kujtuar 25-vjetorin e vrasjes së dy gazetarëve gjermanë Gabriel Gruner, Volker Kramer dhe përkthyesit të tyre, Senol...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se sot pritet të ketë rritje të...

Lajmet e Fundit