23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Kryeziu: Kemi arritur koalicion me Zafirin

EqremKryeziu-ldkKryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, në Prizren, njëherësh kandidat për kryetar të këtij qyteti, Eqrem Kryeziu, ka thënë për “Epoka e re” se, më në fund, ka mbështetjen për balotazh të kryetarit të Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha.

“Po, kemi arritur koalicion. Në orën 17:00 do të tubohemi për të zyrtarizuar koalicionin”, ka thënë Kryeziu.

Ai është shprehur i bindur se me këtë koalicion do të dalë fitues në rundin e dytë, më 1 dhjetor. “Vallahi shpresat janë të mëdha. Sigurisht se do të fitoj. Besoj se do t’i tejkalojmë PDK-në dhe të tjetër me nja 4000 mijë ose 5000 mijë vota”, ka thënë Kryeziu.  Ai ka thënë se në konferencën me gazetarë do të flasë më gjerësisht rreth koalicionit.

Më Shumë

Bëhet thirrje për kursim të energjisë, Rizvanolli: Do të jetë një dimër i vështirë

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka bërë thirrje që të kursehet energjia elektrike me qëllim të kalohet dimri, siç e ka konsideruar ajo si...

Kurti: Kosova është e interesuar për paqe dhe siguri

Pas takimit që zhvilloi Kryeministri Albin Kurti në Doganë të Kosovës tha se është shumë i kënaqur që sot patën vizitë përmbajtësore në Doganën...

Lajmet e Fundit