3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Kylian Mbappe, futbollisti më i mirë i vitit 2022 sipas MARCA-s

Gazeta prestigjioze spanjolle MARCA, e ka përzgjedhur futbollistin e vitit 2022.

Sipas lexuesve ai është Kylian Mbappe.

Ai arriti ta mposhtë shokun e tij të skuadrës, Lionel Messi.

Mbappe nga 130 votues arriti t’i marrë 56 për qind te votave të të anketuarve.

Vendi i tretë i takoi fituesit e “Topit të artë 2022”, Karim Benzema.

Kylian Mbappe, bëri 56 paraqitje gjatë 2022-tës dhe shënoi po aq gola.

Më Shumë

Dani Alves kërkon lirimin me kusht: Nuk kam frikë nga asgjë

Dani Alves kërkon lirim me kusht dhe flet nga burgu duke thënë “Do të pranoj çfarëdo që të vijë… Nuk kam frikë nga asgjë” Alves,...

“Të gjithë miqtë e mi vdiqën atje” – adoleshentja ukrainase rrëfen tmerret që ka përjetuar në Mariupol

Adoleshentja ukrainase ka treguar disa histori të tmerrshme që kishte kaluar në qytetin jugor të Mariupolit, kur ishte nën sulmet e ashpra ruse. Në një...

Lajmet e Fundit