21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Lajm i mirë për Milan-in, Antonelli kthehet në stërvitje

Milani ka marrë një lajm të mirë të enjten, pasi Luca Antonelli është kthyer në stërvitje, dhe do të jetë i gatshëm për derbin ndaj Inter-it.
Mbrojtësi italian ka munguar një muaj për shkak të një lëndimi, por Milani e ka konfirmuar se 30 vjeçari ka stërvitur me ekipin të enjten,

Antonelli pritet të jetë i gatshëm për ‘Derby della Madonnina’ ndaj Inter-it, më 15 tetor. Rikthimi i Antonelli-t shihet si një shtytje e madhe për ‘Rosonerët’ të cilët nuk e kanë filluar mirë sezonin në Serie A, duke humbur tre nga shtatë ndeshjet e para.

Lajçak paralajmëron takime me emisarë të BE-së dhe Escobarin

Përfaqësuesi i veçantë i Bashkimit Evropian për dialog Miroslav Lajçak do mban takim të jashtëzakonshëm me këshilltarët e liderëve të Gjermanisë, Francës dhe Italisë,...

Moti sot me vranësira dhe diell

Sot so të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë...

Lajmet e Fundit