21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Largohet nga puna mësimdhënësi i dyshuar për ngacmim seksual të nxënëses në Prizren

Më shumë se dy muaj pas vendimit për largim të përkohshëm nga puna, mësimdhënësi që dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një nxënëse të mitur në Prizren, largohet nga puna.

Ndaj të njëjtit Prokuroria ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore të Prizrenit.

Mësimdhënësi për të cilin KALLXO.com kishte raportuar se dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një nxënëse të mitur, është larguar nga puna.Kështu ka marrë vendim Komisioni disiplinor i Drejtorisë së Arsimit në Prizren, më datë 1 nëntor. KALLXO.com e ka siguruar këtë vendim.

“Komisioni disiplinor pas shqyrtimit të provave dhe ndjekjes së të giitha procedurave me katër vota pro dhe një anëtar kundër (përfaqësuesi i SBASHK) ka marrë vendim për largimin e mësimdhënësit XX nga procesi edukativo arsimor”- thuhet në vendimin e Komisionit disiplinor.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Liria prezanton fanellat e reja të frymëzuara nga historia e Prizrenit

FC Liria sot ka prezantuar fanellat e reja për sezonin 2024-2025. Tri fanellat janë dizajnuar duke u frymëzuar nga historia e Prizrenit dhe klubit. "Prizreni,...

Spanja triumfon në FIBA 3×3 Women’s Series

Spanja është triumfuese e FIBA 3x3 Women’s Series, që u zhvillua në Prishtinë më 18/19 korrik. Në këtë event morën pjesë tetë shtete, ndër to...

Lajmet e Fundit