30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

LB: Në integrimet ndërkombëtare, si komb

LevizjaPerbashkim-logoLëvizja për Bashkim, duke mbështetur punën e përbashkët të Qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe të Qeverisë së Kosovës për integrimet kombëtare e veçanërisht të ministrive të arsimit të qeverive përkatëse, të cilat janë në prag të nënshkrimit të marrëveshjes për unifikimin e kurrikulave të sistemit parauniversitar, inkurajon të dy qeveritë që të intensifikojnë punët integruese në mënyrë që shqiptarët si komb të integrohen në strukturat ndërkombëtare. Kjo ka rëndësi të madhe si në aspektin ekonomik, arsimor, kulturor e sportiv.

Lëvizja për Bashkim mbetet e përkushtuar në politiken e saj që përmes integrimeve kombëtare të ecim drejt bashkimit kombëtar dhe si komb të integrohemi në strukturat ndërkombëtare.

Më Shumë

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Ndeja e partisë në Prizren, Vetëvendosje publikon videon ku qytetari shihet duke ia puthur dorën Kurtit

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar pamje nga ndeja që mbajtën dje në Prizren me aktivistë e anëtarë të kësaj partie. Pjesë e kësaj videoje është edhe...

Lajmet e Fundit