13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Lëvizja Vetëvendosje sot shënon 17 vjetorin e themelimit

Lëvizja Vetëvendosje sot shënon 17 vjetorin e themelimit.

Vetëvendosje u themelua në vitin 2005, dhe zyrtarisht mori pjesë në zgjedhje për herë të parë në vitin 2010.

Vetëvendosje është partia më e madhe politike në Kosovë, duke fituar 58 vende në zgjedhjet parlamentare të vitit të kaluar, së bashku me ‘Guxo’ të Vjosa Osmanit.

Për këtë përvjetor shkroi ministrja nga radhët e LVV-së, Arbërie Nagavci, e cila tha se është bërë shumë punë, dhe se ka akoma shumë për të bërë, transmeton Klankosova.tv.

“Gëzuar e shumë urime për të gjithë aktivistët, anëtarët e përkrahësit. Ëndrrat tona për vetëvendosje janë të shumta, synimet tona të larta. Shumë punë është bërë e akoma shumë për të bërë, rruga përpara është e gjatë. Paqim mbarësi e suksese në rrugën përpara, në realizimin e ëndrrave tona”, ka shkruar Nagavci në një postim në Instagram.

Më Shumë

Kryeministri Kurti zbuloi pllakën përkujtimore të masakrës së Pastaselit

Në 24-vjetorin e Masakrës së Pastaselit, kryeministri Albin Kurti, bëri homazhe te lapidari dhe varrezat e dëshmorëve. Së bashku me tre të mbijetuarit e kësaj...

Gjermania dërgon tanke Leopard në Ukrainë

Ngarkesa e parë e tankeve Leopard 2 nga Gjermania është dërguar në Ukrainë, tha ministria gjermane e Mbrojtjes. 18 tanke luftarake kryesore të fundit u...

Lajmet e Fundit