13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Limaj: Ende kemi kohë për marrëveshje me Vetëvendosjen

Fatmir Limaj 230Pas takimit të sotëm të mbajtur midis tre liderëve të koalicionit LDK-AAK-Nisma, i pari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se po vazhdojnë konsultat me grupet punuese, e gjithashtu po vazhdojnë edhe diskutimet me Vetëvendosjen për përafrim të mëtutjeshëm qëndrimesh, në mënyrë që të vazhdojnë me hapa konkret drejtë formimit të institucioneve të reja.

Duke mos dashur të komentojë shumë rreth idesë për paraqitjen e Jahjagës në Gjykatën Kushtetuese, në rast se ajo bën shkelje kushtetuese duke e vonuar nominimin e mandatarit, ai ka thënë se secilit person që e shkelë kushtetutën do t’i duhet të përballet me pasojat e veprimeve të veta.

Në anën tjetër, për sa i përket Vetëvendosjes, Limaj ka deklaruar se ende po bisedohet për përafrime të mëtejshme, dhe ka thënë se ka ende kohë për bisedime, përafrime dhe një marrëveshje eventuale.

Më Shumë

Aksioni kundër parave false në Prizren: Shkon në 2700 euro vlera e monedhave metalike të sekuestruara

Një aksion i Njësisë Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prizren kundër parave false, i zhvilluar gjatë ditës së djeshme rezultoi...

Kosova vazhdon importin e mallrave me vendet që nuk e kanë njohur Kosovën

Kosova vazhdon të importojë produkte nga vendet e ndryshme, pavarësisht raporteve të saj ekonomike, politike dhe diplomatike me ato shtete. Të dhënat e fundit të...

Lajmet e Fundit