19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Limaj i quan shqetësuese spastrimet e pushtetit lokal ndaj mësimdhënësve

Limaj 3Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se spastrimet dhe kërcënimet që po i bëhen mësimdhënësve në Malishevë janë shqetësuese. Ai në një takim të përfaqësuesve të IQPM-së në fshatin Magjarrë të Malishevës u ka thënë qytetarëve të tubuar se ai kërkon votën e zemrës dhe të bindjes për IQPM-në. “Begaj dhe kolegët e tij janë të gatshëm me marrë përgjegjësi dhe me e çue komunën drejtë ndryshimeve “, ka thënë Limaj, shkruan KD.

Sipas tij në komunën e Malishevës ekziston një garniturë që rreth 20 vjet e cila është harxhuar .” Me votën tuaj çojeni në shtëpi këtë garniturë”, ka thënë Limaj.

Ndërkaq kreu i kësaj Iniciative, Ragip Begaj , u ka kërkuar të pranishmëve që ta votojnë Iniciativën Qytetare të Malishevës. “IQPM-ja është prodhim vendor, nuk dirigjohet nga askush jashtë Malishevës”, tha Begaj.

Më Shumë

Egnatia, kampione e Shqipërisë për herë të parë

Egnatia mposhti Partizanin në finalen e Final 4 me rezultatin 1-0, falë golit të Ibrahimoglu. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, u dorëzoi medaljet dhe Kupën...

Dy policë sulmohen fizikisht pas shqiptimit të një gjobe ndaj një burri në Prizren

Dy policë janë sulmuar fizikisht nga një burrë në Prizren. Rasti ka ndodhur pasi zyrtarët policorë ia shqiptuan një gjobë për kundërvajtje në trafik. I...

Lajmet e Fundit