13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Limaj takohet me “dezertorët” e PDK-së në Malishevë

nisma aderim malishevKryetari i Nismës për Kosovën,Fatmir Limaj është takuar me anëtarët e rinj, të cilët ditë me parë dhanë dorëheqje nga PDK-ja në Malishevë, për t’iu bashkuar Nismës .

“Nisma cdo ditë po e zgjeron aktivitetin e saj”, thuhet në komunikatën e Nismës në Malishevë.

” Duke shqyrtuar dhe analizuar situatën politike në Kosovë pas krijimit të subjektit NISMA për Kosovën kanë dhënë dorëheqje nga PDK Dega në Malishevë një grup prej gjashtë anëtarësh të cilët njëherit kanë qenë anëtar të Këshillit Drejtues, anëtarë të Kryesisë së Degës së PDK-së në Malishevë dhe disa prej tyre kryetar nëndege nëpër fshatrat e tyre dhe që nga tani aktivitetin e tyre politik do ta vazhdojnë në subjektin politik NISMA për Kosovën”.

“Ata dje u takuan me liderin e NISMA për Kosovën Fatmir LIMAJ i cili i mirëpriti dhe i falënderoi për mbështetjen”/PrizrenPress.com/.

 

 

Më Shumë

Gjimshiti, shqiptari i parë që e ngrit trofeun e Europa League

Berat Gjimshiti është bërë shqiptari i parë që e ka ngritur në qiell trofeun e Europa League sonte. Atalanta, kapiten i së cilës është Gjimshiti...

Shkurte Fejza feston jubileun: 25 vjet në robëri, 25 vjet në liri

Në kohën kur Kosova ishte nën okupimin serb, zëri i saj shërbeu si motiv për çlirim. Në kohën kur liria ka zbarkuar, këngët e...

Lajmet e Fundit