22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Limaj tregon si u infektuan me COVID-19 banorët në fshatin Banjë të Malishevës

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka folur për situatën aktuale në vend pas përhapjes së koronavirusit, duke treguar specifikisht edhe për Komunën e Malishevës, që ka më së shumti të prekur me COVID-19, raporton Gazeta Experess.

Limaj ka treguar në emisionin Frontal në T7 se si erdhi deri te përhapja e koronavirusit në fshatin Banjë të Malishevës.

Ai thotë se sipas informacioneve që ka, personi i parë i prekur me koronavirus ka qenë shitës i një marketi.

“Sipas informacioneve i prekur ka qenë një shitës i një marketi. Ai nuk e dinte që ka. Ekspozimi i tij me njërëz ka qenë shumë i madh sidomos në atë kohë kur ka qenë një kërkesë për të blerë produkte ushqimore”, ka thënë Limaj në Frontal.

Më Shumë

24-vjeçari nga Rahoveci viktimë e fajdes, ‘shokët’ ia kërkojnë 60 mijë € pasi humbën 36 mijë eurot e investuara në kripto

Dukuria e fajdesë, që nënkupton huazimin e parave të cilat më pas duhet të kthehen me interes shumë të lartë, përveç që përbën vepër...

Martesa me Kiarën një mashtrim i madh, publikohet dokumenti që vërteton se Luizi është beqar

Natën finale të BB VIP, Luizi dhe Kiara lidhën martesë në Bashkinë e Tiranës në prezencë të Erion Veliajt dhe duke shijuar muzikën e...

Lajmet e Fundit