5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

“Loyola-Gymnasium” organizon program festiv për nder të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri

Në prag të festave të fundvitit, Krishtlindjes dhe Vitit të Ri, nxënësit e “Loyola-Gymnasium” kanë shfaqur të premten para të pranishmëve një program të pasur me këngë e pjesë koreografike.

Drejtori i “Loyola-Gymnasium”,  Enver Sulaj i ka përgëzuar nxënësit dhe mësimdhënësit për punën me përkushtim dhe sukseset e lakmueshme, ndërkohë e ka falënderuar për kontributin e deritanishëm drejtorin ekzekutiv të ALG-së, z. Elias Koller, i cili karrierën e tij profesionale do ta vazhdojë jashtë Kosovës.

Bashkë me kolektivin e ALG-së, të pranishëm në këtë program festiv ishin edhe mysafirë nga Gjermania.

Më Shumë

97 vjet nga lindja e kompozitorit dhe muzikantit Tish Daija

Më 30 janar 1926 ka lindur kompozitori dhe muzikanti shqiptar Tish Daija. Lindi në Shkodër nga një familje artizanësh. Ende pa hyrë në shkollë bëhet...

Prizren, 33 vjeçari e sulmon fizikisht babain e tij

Nuk janë të pakta rastet në Kosovë, kur viktima të dhunës në familje janë prindërit të cilët përjetojnë nga fëmijët e tyre dhunë psikike...

Lajmet e Fundit