15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Lumir Abdixhiku zgjedhet kryetar i LDK-së

Lumir Abdixhiku është zgjedhur kryetar i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Lumir Abdixhiku ka marrë 191 vota nga 329 delegatë sa kanë votuar.

Ai ka marrë besimin e delegatëve të Kuvendit zgjedhor të kësaj partie, ku në garë ka qenë me Lutfi Hazirin dhe Besian Mustafën.

Në garën për kryetar të LDK-së ishte edhe Anton Quni, por pak para fillimit të Kuvendit Zgjedhor ka tërhequr kandidaturën e tij.

Në fjalimin e tij, kryetari i ri i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka falënderuar delegatët për besimin e dhënë.

“Nga vetvetja duhet të risimin rrugëtimin tonë të madh”, ka thënë ai.

Abdixhiku ka falënderuar liderin e deritashëm Isa Mustafa për punën e tij 11-vjeçare në krye të kësaj partie.

Lideri i ri i LDK-së ka thënë se rikthimi i LDK-së është çështje kohe.

Më Shumë

Zojz, hajnat vjedhin mbi 20 krerë dele e qengja dhe 30 pula

Blegtorit Demush Bytyçit nga fshati Zojz i janë vjedhur 20 krerë dele dhe qengja dhe 30 pula. Vjedhja ka ndodhur sot, në orët e hershme...

Horoskopi i ditës së martë, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Sot ndiheni të qetë dhe me një mentalitet pozitiv, gati për ta shijuar plotësisht ditën. Nëse keni plane për t’u shoqëruar me miqtë, këshillohet...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit