1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Malishevë, e mbyt me armë zjarri qenin e fqinjit pasi ia kafshoi djalin

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë në Malishevë pasi që qeni i njërit të dyshuar ka kafshuar djalin e dyshuarit tjetër, ndërsa ky i fundit ka qëlluar me armë zjarri qenin duke e mbytur.

Sipas Policisë, është kontrolluar shtëpia njërit te dyshuar me ç‘rast janë gjetur dhe konfiskuar një arme me dy karikator me 29 fishek dhe një arme gjuetie, dhe një gëzhojë.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Apeli e kthen në rivendosje aktakuzën për rastin e 17 kg drogë në Prizren

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rivendosje aktakuzën për rastin e 17 kg drogë në Prizren. Më 1 qershor 2022, gjatë kontrollit të automjetit...

Shkak i një konflikti në rrjetet sociale, dy të mitur nga Malisheva rrahin një të mitur tjetër

Janë arrestuar dy të mitur në Malishevë pasi që kanë sulmuar fizikisht një të mitur tjetër. “Janë arrestuar dy të dyshuar të mitur meshkuj kosovar...

Lajmet e Fundit