5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Hamilton nuk njeh limite, arrin Schumacher

Lewis Hamilton triumfon në garën e Nurburgringut në Gjermani, duke barazuar Michael Schumacher për numrin e fitoreve, 91 të tilla. Përvec kësaj, duke përfituar edhe nga dalja e Bottas, piloti britanik po shkon drejt titullit të shtatë, po aq sa Schumacher.

Në vendin e dytë u rendit Max Verstappen me Red Bull, ndërsa surprizë vendi i tretë me Daniel Ricciardo i Renault. Vetëm vend i shtatë për Leclerc të Ferrarit, në një garë të kompromentuar nga hyrja në pistë e makinës së sigurisë.

? TOP TEN (LAP 60/60) ?

Hamilton
Verstappen
Ricciardo
Perez
Sainz
Gasly
Leclerc
Hulkenberg
Grosjean
Giovinazzi

Më Shumë

Shaqiri refuzon të flas për mediat serbe

Xherdan Shaqiri nuk ka pranuar që të flas për mediat serbe pak para fillimit të ndeshjes ndërmjet Zvicrës dhe Brazilit. Futbollisti nga Gjilani nuk luajtur...

Nesër shqyrtohet Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik

Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik do të shqyrtohet më 2 dhjetor. Kështu ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani. “Komisioni për...

Flamuri dhe qeni

Moti për sot

Lajmet e Fundit