20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Malishevën shumë shpejt pritet ta vizitojnë udhëheqës të lartë politiko-ushtarak nga Zvicra

Kryetari i Komunës së Malishevës Ragip Begaj, ka pritur në takim Njësinë e LMT-së në Malishevë të përfaqësuar nga L. Sutter.

Kryetari Begaj ka shprehur gatishmërinë si gjithherë për takime të rregullta me Njësinë e LMT-së në Malishevë si nga e kaluara por edhe në të ardhmen për një shkëmbim temash të ndryshme me interes për qytetarët malishevas.

Kurse përfaqësuesit nga Njësia e LMT-së në Malishevë kanë njoftuar kryetarin Begaj me planin dhe objektivat që kanë, si dhe kanë njoftuar se brenda këtij viti Malishevën do ta vizitojnë udhëheqës të lartë politiko-ushtarak të shtetit zviceran, me qëllim të njohjes dhe bashkëpunimit në shumë sfera të interesit të ndërsjellë.

Në fund u pajtuan të fillojnë parapërgatitjet për këto vizita si nga komuna ashtu edhe nga Njësia e LMT-së.

Tahiri: Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje

Ish-koordinatorja e Kosovës për dialog me Serbinë, Edita Tahiri ka thënë se Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje pas sulmit në Banjskë të...

U përkujtua masakra në Gollubovc të Malishevës

Sot u bënë 25 vite nga njëra prej ngjarjeve më të rënda në Komunën e Malishevës, “Masakra e Gollubovcit”, ku u vranë dhe u...

Lajmet e Fundit