12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Manchester United është gati t’i ofrojë një kontratë të re Martial-it

Manchester United është gati t’i ofrojë Anthony Martial-it një kontratë të re, raporton gazeta britanike, The Sun.

Martial, 26 vjeç, dukej se do të largohej nga Old Trafford pasi ra në favor dhe kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar si huazim te Sevilla.

Por, trajneri i ri i United, Erik ten Hag, ka mbetur i impresionuar me qëndrimin e tij dhe është gati ta shpërblejë atë.

Reprezentuesi francez ka ende dy vjet nga kontrata e tij prej 250,000 funte në javë.

Deri më tani, në këtë sezon, Martial ka pasur vetëm një paraqitje, ku u inkuadrua në pjesën e dytë kundër Liverpool-it, dhe arriti të asistoi Rashford-in për golin e fitores.

/Albanianpost.com

Më Shumë

NISMA i përgjigjet Ramë Bujës për “rikthimin” e Fatmir Limajt në PDK

Nisma Socialdemokrate ka përjashtuar mundësinë e rikthimit të liderit të saj, Fatmir Limaj, në Partinë Demokratike të Kosovës. Sekretari i Nismës, Endrit Shala ka thënë...

Pse iu bashkuan Masonerisë, presidentët amerikanë

Disa cituan Zotin, të tjerë folën për bamirësi, të mira për njerëzimin. 14 presidentë amerikanë kanë qenë Masonë, një shoqëri që rreket të forcojë...

Lajmet e Fundit