20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Margarita Kadriu, ‘avokatja’ e PDK-së në Kushtetuese

Thaci me margarita kadriunPartitë politike që kanë siguruar ulëse në Kuvendin e Kosovës, do t’i ballafaqojnë argumentet dhe kundër-argumentet në Gjykatën Kushtetuese, më 21 gusht.

Partia Demokratike e Kosovës, sipas burimeve të Indeksonline e ka mandatuar Margarita Kadriun, të jetë në rolin e avokates në këtë seancë.

“Margarita është përfaqësuese e PDK-së me 21 gusht në Gjykatën Kushtetuese”, ka treguar shkurt ky burim.

Deri më tani, mësohet se për koalicionin LDK-AAK-Nisma është mandatuar edhe pse jo zyrtarisht, Vjosa Osmani, ndërsa nga radhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu dhe Armend Shkoza.

Ndryshe, të gjitha partitë, në këtë seancë do të kenë kohë nga 10 minuta për të mbrojtur qëndrimet e tyre.

Opozita thotë se nuk do t`i votojë marrëveshjet ndërkombëtare

Në sesionin vjeshtor të Kuvendit të Kosovës, shumica do të ballafaqohet me vështirësi, për shkak se opozita vazhdon të deklarohet se nuk do të...

Moti sot, me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat nuk do të pësojnë ndryshime dhe mbeten pothuaj konstante...

Lajmet e Fundit