21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Fletëvotimet do ta kenë stemën e shtetit edhe në veri

pdk-aak-ldk fletvotimeAnëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kanë bërë me dije se stema e Republikës së Kosovës do të jetë edhe në fletëvotimet e Veriut të vendit.

Kjo për dallim nga zgjedhjet e fundit lokale të vitit të kaluar ku në fletëvotime nuk ka ekzistuar stema shtetërore.

Betim Gjoshi, Florian Dushi dhe Binak Vishaj kanë deklaruar për Epokën e Re se fletëvotimet do të jenë unike në të gjithë territorin e Kosovës dhe sipas tyre, nuk do të ketë kurrfarë kompromisi për këtë punë.

Më Shumë

Në Banjë të Malishevës hapet aeroporti civil

Sot ishte më shumë se një ngjarje e zakonshme, për institucionet lokale të Komunës së Malishevës dhe qytetarët e sajë e më gjerë në...

Shqipëria kërkon ‘kokën’ e Kroacisë për të besuar në kualifikimin e mëtejshëm në Euro 2024

Pasi të dyja pësuan disfata në debutimin e tyre në Grupin B, Kroacia dhe Shqipëria do të shpresojnë për një përgjigje pozitive kur të...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit