12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

U mbajt koncerti festiv në Suharekë

koncert ne suhaekKoncerti i organizuar për nderë të Ditës së Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës nga Drejtoria për Kulturë, Rini, Sport dhe Mërgatë u mbajt në Palestrën e Sporteve “13 Qershori”. Qytetarët kishin ardhur në numër të knaqshëm që sillej rreth 2.000 sosh.

Koncerti filloi rreth orës 17:00 dhe të parët që përformuan ishin fëmijët e qytetit tonë nga grupi i baletit e më pas edhe ata që vallëzonin vallet autoktone shqiptare.

Në koncert ishin prezent të gjithë figurat eminente të komunës sonë. Pas disa fjalimeve dhe shumë pikave artistike, koncerti përfundoi./therandapost.com/

Më Shumë

Jasharaj: Grevistët janë unikë përkundër tentimit për përçarje, s’jemi sindikatë e PAN-it

Grevën pesëjavëshe po e konsideron si të drejtë kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Shkencë dhe Kulturë (SBASHK), Rrahman Jasharaj, teksa thotë se janë...

SBAShK-u shqyrton mundësinë e ndërprerjes së grevës

Në takimin e ardhshëm të anëtarësisë se SBASHK-ut, pritet të diskutohet mundësia e ndërprerjes së grevës, kanë bërë të ditur drejtues të kësaj sindikate....

Lajmet e Fundit