22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Mbi 5 mijë polic të angazhuar sot

Policia kosovesPolicia e Kosovës ka angazhuar 5 mijë e 100 zyrtarë policorë për të siguruar mbarëvajtjen e procesit të sotëm zgjedhor. Zëdhënësi i policisë, Baki Kelani tha se plani operacional parasheh krijimin e kushteve normale gjatë gjithë procesit.

Ndërkohë për shkak të rrethanave specifike në veri të vendit, Policia e Kosovës do të bashkërendojë masat dhe veprimet me EULEX-in dhe KFOR-in në atë pjesë.

Më Shumë

Lidhja e Prizrenit, Banka e Shqipërisë publikon serinë e monedhave numizmatike

Në 10 qershor 1878 u themelua Lidhja Shqiptare e Prizrenit që përbën një nga ngjarjet më të rëndësishme në historinë e kombit shqiptar, duke...

De Biasi paralajmëron Italinë: Shqipëria nuk duhet nënvlerësuar

Në faqet e “Gazzetta dello Sport” nuk mund të mungonte opinioni i Gianni De Biasit, italianit që çoi Shqipërinë për herë të parë në...

Lajmet e Fundit