1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Besa Kokëdhima fituese e “Këngës Magjike” (VIDEO)

besaFestivali “Kënga Magjike 2013”, të shtunën përmbylli mbrëmjen e tij finale , nën udhëheqjen e Ardit Gjebreas, Ermal Mamaqit, Ervin Bejlerit dhe dy vajzave të përzgjedhura rastësisht nga vetë Arditi, Marjela dhe Evisi.

Fituesi i çmimit të madh të festivalit, në bazë të votave të këngëtarëve pjesëmarrës, u shpall këngëtarja Besa Kokëdhima me këngën e titulluar “Tatuazh në zemër”.

Në momentin kur mori çmimin, ajo u shpreh se ia kushton nënës së saj. “Këtë ia kushtoj nënës sime. Të dua shumë”, tha Besa.

Këngëtarja ka marrë komente pozitive që në momentin e parë që ka prezantuar këngën dhe është cilësuar edhe si favorite për ta fituar këtë çmim. Në këtë spektakël u shpërblyen edhe këngëtarët e tjerë pjesëmarrës në këtë festival si më poshtë:

Çmimi i dytë: Ledina Çelo

Çmimi i tretë: Endri dhe Stefi

ÇMIMET E TJERA:

Era Rusi & GBMC “Gjuju” Çmimi Bashkëpunimi më i mirë

Xhesika Polo “Dashuri që vret” Çmimi Vokali më i mirë

Ronela Hajati “Mos ma lsho” Cmimi i internetit.

Xhoi “Ndiej” Çmimi Magjia e parë

Classic boys “Poltrona jote bosh” Çmimi Grupi më i mirë

Adelina Thaqi “Po u mërzite” Çmimi Çesk Zadeja

Mariza Ikonomi “Destinacion” Çmimi Interpretuesja më e mirë

Dren Abazi “Mes Yjesh” Çmimi Stil

Jehona Sopi “Të shkuara” Çmimi Tv Klan

Jonida Maliqi “Ti” Çmimi Jon Music

Olta Boka “E fundit tango” Çmimi Performanca më e mirë

Nora Istrefi “I jemi je” Çmimi Diskografik

Gjergj Leka “Po të lë një letër” Çmimi Kantautori më i mirë

Rovena Dilo “Ne do të puthemi” Çmimi Rikthimi më i mirë

Rozana Radi “Bekim” Çmimi Amc

Bojken Lako “Harmoni në skaj” Çmimi Kënga më e mirë rock

Manjola Nallbani “Vetëm unë” Çmimi i Kritikës

Besa Kokëdhima “Tatuazh në zemër” Çmimi Best Dance

Ledina Çelo “Gaboja” Çmimi Balada më e mirë

Endri dhe Stefi “Jepe jepe” Çmimi Kënga Hit

Më Shumë

Totaj: Prizreni njihet për tolerancë fetare

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj ishte sot pjesë e tryezës së rrumbullakët për rritjen e bashkëpunimit ndërmjet Komunës së Prizrenit dhe përfaqësuesve të bashkësive...

Mbi 2 mijë çifte u shkurorëzuan, prin Prizreni 

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat e Shkurorëzimeve për vitin 2022. Sipas të dhënave në vitin e kaluar janë regjistruar 2...

Lajmet e Fundit