14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Mblidhen nënshkrimet e mjaftueshme, projektligji për faljen e gjobave dorëzohet gjatë javës në Kuvend

Partia Socialdemokrate ka arritur t’i mbledhë 10 mijë nënshkrime për peticionin për faljen e gjobave të shqiptuara gjatë pandemisë ndaj qytetarëve dhe bizneseve.

Kësisoj, ata kanë bërë të ditur se projektligji për faljen e 200 mijë gjobave ndaj qytetarëve dhe ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme, do të dorëzohet gjatë javës në Kuvend.

Postimi i plotë:

Ky është projektligji për faljen e gjobave të pandemisë. Projektligji mori mbështetjen e 10 128 qytetarëve përmes peticionit. Gjatë kësaj jave i njëjti do të dorëzohet zyrtarisht në Kuvend.

Faleminderit secilit që ka nënshkruar! Faleminderit secilit që ka ndihmuar!

Më Shumë

Erdogan thotë se Ukrainës duhet t’i kthehen tokat e pushtuara

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë në një intervistë për PBS se Ukrainës duhet t’i rikthehen tokat e pushtuara, në rast se arrihet...

Qeveria: Të përkushtuar për dialog, presim reagim pasues nga Këshilli Grevist në arsim

Nga qeveria kanë deklaruar se mbesin të përkushtuar për dialog dhe presin reagimin pasues nga Këshilli Grevist i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës...

Lajmet e Fundit