16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Mehmeti: Dragashi është i imi

FatmirMehmeti-ldk-dragashKandidati i LDK-së për kryetar të Dragashit, Fatmir Mehmeti, nuk dyshon në fitoren e 3 nëntorit. Ai tha se LDK-ja është alternativa e vetme në këto zgjedhje për Dragashin. Mehmeti fitoren e mbështet edhe në programin që LDK-ja ka hartuar për zgjedhjet e nëntorit.

. “LDK-ja me më 3 nëntor, do të dalë fituese”, tha Mehmeti për “PrizrenPress”. Sipas tij, LDK-ja ka hartuar një program i cili është i realizueshëm dhe shumë praktik.

Sipas tij, PDK-ja në dy mandatet e fundit e ka keqqeverisur në mënyrën më të keqe Dragashin. “ Nuk kanë qenë të aft të menaxhojnë. Kanë dështuar në të gjitha sektorët”, shprehet Mehmeti.
Sipas tij, menaxhimi i keq i PDK-së, do të jetë edhe një përparësi për fitoren e LDK-së. /PrizrenPress.com/

Aksident trafiku në Suharekë, lëndohen gjashtë persona

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Studeqan të Suharekës. Në aksident janë përfshirë dy vetura, ndërsa kanë kërkuar tretman mjekësor gjashtë persona. Njëri...

17 vjet nga vdekja e Muharrem Qenës, artistit shumëdimensional që ia kushtoi jetën artit

Shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar, Muharrem Qena, lindi në 25 Qershor të vitit 1934 në Mitrovicë. Muharrem Qena është njëri prej themeluesve të skenës teatrore dhe të këngës argëtuese shqiptare. Ai punoi si...

Lajmet e Fundit