13.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Peja, kampione e Kosovës për herë të katërt rresht

Peja i ka dhënë fund serisë së finaleve në Raiffeisen Superligën A, duke e fituar edhe ndeshjen e tretë.

Para rreth 1000 spektatorëve në “Karragaçi” të Pejës, skuadra verdhezi shënoi fitore prej 3:0 (30:28; 25:22; 25:21), duke e dominuar takimin me Skënderbeun.

Pavarësisht rivalitetit të madh në setin e parë, në të cilin u shënuan 58 pikë, Peja tregoi vendosshmëri që ta mbyllte dramën e titullit, qysh në ndeshjen e tretë.

Vendasit përkundër luhatjeve në rezultat, arritën që ta ruanin fokusin, drejt qëllimit të tyre,

Skuadrës finaliste, KV Skënderbeu, medaljet e argjendta u ndanë nga sekretari i përgjithshëm i FVK-së, Valon Nikqi, dhe anëtari i bordit, Abedin Mehani.

Medaljet e arta për KV Peja u dorëzuan nga nënkryetari i Pejës, Fatmir Asllani, dhe kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Rexhep Kurtbogaj.

Kupa, kapitenit Agron Nikqi, iu dorëzua nga presidenti i FVK-së, Bahri Gjinovci

Ky ishte titulli i shtatë i kampionit për KV Peja, njëherit i katërti radhazi. /Gazeta Express

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  


Më Shumë

Egla Ceno është fituese e edicionit të tretë të Big Brother Albania VIP

Spektakli i sotëm ka sjellë emocione të forta për katër finalistët. Ne podin final është përballur Egla Ceno dhe Julian Deda. Falë votave të publikut,...

Mbi 2 mijë gjoba të shqiptuara për 24 orë në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë, policia ka shqiptar gjithsej 2146 gjoba trafiku.Kështu bëhet e ditur nga raporti i policisë. Ndërkaq në raportin 24...

Lajmet e Fundit