19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Migrimi ilegal do t’i kushtojë Kosovës

ikja,kuferat, emigrimNjohësi i proceseve politike në vend, Kastriot Bujupi i cili tashmë mban postin e ‘ministrit’ të Punëve të Jashtme të një urdhri katolik, i pranuar nga Papa, urdhri i “Kalorësve të Maltës” ka vlerësuar se migrimi ilegal do t’i kushtojë Kosovës, sidomos në procesin e integrimeve evropiane.
Në një bisedë për ‘Epokën e re’, ai ka thënë se migrimi është një skenar i përgatitur mirë nga ata që nuk ia duan të mirën Kosovës.

Bujupi ka treguar se është duke lobuar edhe për njohjen e Kosovës tek ato shtete të cilat deri më tani nuk e kanë njohur Republikën e Kosovës.

Më Shumë

“Hoteli është një shtëpi e dytë”, Dafina Zeqiri vjen plot stil në pozat e reja

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri ka përmbyllur një sezon verore tejet të suksesshme me angazhime të shumta në koncerte dhe mbrëmje muzikore. Ndërsa, tani ajo...

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës me pakicë. Për secilin...

Lajmet e Fundit