31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Milan-i nis negociatat me Arsenal-in për transferimin e sulmuesit 21-vjeçar

Milani dëshiron të investojë në një numër të ri 9 gjatë verës dhe po përgatitet të hapë bisedimet me Folarin Balogun dhe shoqëruesit e tij.

21-vjeçari i huazuar i Arsenal-it ka shkëlqyer këtë sezon në Francë, duke shënuar 20 gola në 35 ndeshje të Ligue 1 për ekipin e Stade Reims.

Pavarësisht sezonit të tij mbresëlënës, “Topçinjtë” janë të gatshëm ta shesin sulmuesin amerikan në verë dhe janë të gatshëm të dëgjojnë ofertat, duke i shtyrë kuqezinjtë të bëjnë një lëvizje.

Milani ka një mungesë të qartë opsionesh në sulm në këtë sezon, duke u mbështetur shumë te sulmuesi veteran, Olivier Giroud, kështu që nuk është çudi që ata po kërkojnë të marrin një qendërsulmues të ri gjatë verës.

 

Gazetari i “Calciomercato”, Daniele Longo, detajon se si Milan-i ka buxhetuar të paktën 50 milionë euro për tregun e transferimeve të verës dhe dëshiron të investojë në Balogun, i cili mund të jetë zgjidhja perfekte për problemet e tyre në sulm.

Kontakti me agjentët e tij do të fillojë para fundit të sezonit, por ka dy probleme kyçe që kuqezinjtë duhet të kapërcejnë.

E para është konkurrenca, me klube anembanë Evropës si Leipzig, që janë të etur për ta marrë 21-vjeçarin.

Çështja e dytë është çmimi i tij prej 30 milionë euro, diçka që Milani mund të detyrohet të paguajë nëse dëshiron të sigurojë sulmuesin e talentuar amerikan. Albanian Post 

Më Shumë

Lajmet e Fundit