11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Milan, Ibrahimovic lihet jashtë listës së UEFA-s

Trajneri i Milan-it, Stefano Pioli ka publikuar emrat e përzgjedhur për rikthimin e kuqezinjëve në Champions League.

Zlatan Ibrahimovic mbetet jashtë asaj liste të Milan-it. Ky është vendimi i Pioli-t, pavarësisht se rikthimi i kampionit suedez po afrohet gjithnjë e më shumë.

Trajneri i kuqezinjve bëri vetëm një zëvendësim për rikthimin në Champions League, me ndeshjen kundër Tottenham-it të Antonio Conte në raundin e 16-të: Malick Thiaw brenda dhe Sergino Dest jashtë.

Sa i përket situatës së portierëve, Ciprian Tatarusanu dhe Antonio Mirante janë në listën A. Mungon Mike Maignan i cili megjithatë mund të përfshihet në listë deri në 24 orë para ndeshjes së parë kundër Spurs.

Ndeshja e parë mes Milan-it dhe Tottenham-it do të zhvillohet më 14 shkurt në “San Siro”, duke filluar nga ora 21:00.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Ndahet nga jeta avokati nga Prizreni, Orhan Rekathati

Oda e Avokatëve të Kosovës ka njoftuar për vdekjen e avokatit nga Prizreni, Orhan Rekathati, i cili u nda nga jeta në moshën 79-vjeçare. OAK...

Arrestohet dhe dërgohet në burg një person i kërkuar në Prizren

Policia e Prizrenit ka arrestuar një person të kërkuar nga gjykata. I arrestuari është dërguar në burg. Rr. Sylejman Rrotlla, Prizren 22.03.2023 – 14:40. Në bazë...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit