14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Mobilizohen për sigurinë e shkollave në Suharekë

4654Drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit në Suharekë, Sherif Berisha, ka ftuar sot të gjithë drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Komunës për të biseduar lidhur me masat që duhet ndërmarrë për të parandaluar dhunën në shkolla.

Ai ka kërkuar nga drejtorët e shkollave që të merren më shumë me mësimdhënësit dhe të kërkojnë nga ata që të shtojnë kujdesin rreth nxënësve, sjelljës së tyre.
” Të shtohen edhe kontaktet dhe bashkëpunimi me prindërit e nxënësve”.

Më Shumë

Moti për sot i vranët dhe me reshje shiu

Për të dielën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu. Era do të fryjë nga juglindja,...

Lopez, rrëfim emocional për dashurinë me Affleck

Një rrëfim me lot në sy për marrëdhënien e saj plot ulje-ngritje me bashkëshortin e saj Ben Affleck, sjell Xhenifer Lopez në dokumentarin e...

Lajmet e Fundit