18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 27 gradë celsius

Sot mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 13 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 24 dhe 27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperendimit me shpejtësi 1 deri në 3 metër për sekond.

Më Shumë

Pjesë e shkëputur nga fjala mbrojtëse para gjyqit

Mr. Ukshin Hoti Populli shqiptar duhet bashkuar kete e dine te gjithe dhe askush me nuk e konteston. Ai duhet te bashkohet per shkak se eshte...

Kurti uron festën e Bajramit, bën thirrje për solidaritet dhe mirënjohje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij, Kurti ka bërë thirrje për falënderim...

Lajmet e Fundit