19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Moti sot me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 29 gradë Celsius

Mbi Kosovë sot do të mbajë një mot edhe më i freskët se ai i ditës së mërkurë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat vende-vende mund të sjellin edhe reshje shiu, përcjell Klankosova.tv

Temperaturat minimale do të lëvizin ndermjet 13 dhe 16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25 dhe 29 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperendimit e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Më Shumë

Urgjencë mjekësore në aeroplan, përfaqësuesi i Mike Tysonit tregon se çfarë ndodhi

Mike Tyson pati një urgjencë mjekësore në një aeroplan dhe për këtë, përfaqësuesi i tij ka shpjeguar se çfarë ka ndodhur. Boksieri profesionist 57-vjeçar ishte...

Këngëtarja e njohur ndahet nga i dashuri i saj 30 vjet më i ri

Madonna është ndarë nga i dashuri i saj 35 vite më i ri. Kështu bëjnë të ditur mediat e huaja, gjersa thonë se kjo ndodhur...

Lajmet e Fundit